Školy a školky soutěžily ve vaření!

29.jpg

Školy a školky soutěžily ve vaření!

29 2

 

Úkol z radnice Prahy 4 zněl jasně: „Uvařte nejlepší staročeský pokrm z brambor.“ Soutěž byla spuštěna k výročí 50 let systému školního stravování.
Školy a školky se pustily do práce a vykouzlily výborné pokrmy. Jejich chuť hodnotil šéfkuchař Radek Šubrt, zastupitelka Alena Nohejlová a vedoucí školní jídelny Irena Rajmová.

 

Mezi školami vyhrála ZŠ Plamínkové s pečeným bramborákem se sýrem a česnekovou smetanou. Na druhé místě se umístila ZŠ Sdružení s kulajdou, krkonošským bramborovým závinem a dušeným hlávkovým zelím. Třetí místo obsadila staročeská bramboračka s houbami a staročeské zelníky s bramborem v podání ZŠ Na Chodovci.

Pochutiny Mateřských škol hodnotil opět šéfkuchař Radek Šubrt, zástupkyně starosty Ivana Staňková, vedoucí školní jídelny Irena Rajmová a vedoucí kuchařka Eva Dvořáčková.

První místo obsadila s přehledem MŠ Alšovy Sady s bramborovými kroketami s květákem a zelným salátem. Na druhém místě se umístila MŠ Na Chodovci s nastavovanou kaší, uzeným masem a okurkou. Třetí místo patří MŠ BoTa – ŠJ Táborská za bramborové šišky s perníkem.

Odborná porota navíc udělila mimořádnou cenu za nejlepší sladký pokrm v soutěži ZŠ a MŠ Mendíků za moučník se švestkami.

Jak je vidět, doby, kdy si děti nosily traumata ze školních jídelen jsou tatam a můžeme být vděční, že narozdíl od jiných zemí, se stále můžeme pyšnit možností teplého oběda ve školských zařízeních.

2 Replies to “Školy a školky soutěžily ve vaření!”

  1. jana napsal:

    Jéé, do vítězné školky chodí můj syn 🙂 A musím říct, že mu tam chutná. Je to prostě o lidech – nemá cenu na školkové a školní jídelny plivat špínu – nedají se všechny hodit do jednoho pytle.

  2. Anonym napsal:

    Ty joo, to je paráda. Klidně bych se vrátila do dětských let. Za nás to byla jen UHO.

Comments are closed.

scroll to top