Restaurace Botanic – Praha 4

20140305_193735.jpg

Restaurace Botanic  http://www.restaurace-botanic.cz
20140305_193735 20140305_193848

V restauraci Botanic jsme si dali v průběhu 6ti měsíců 3x šťavnatý hovězí burger Botanic se zeleninou a steakovými hranolkami (cena 175 Kč). Kvalita kolísala od “naprosto famózní” po “velmi dobré”. Dvakrát bylo dokonalé maso, jednou slabší. A jednou byly horší hranolky. Nicméně, návštěvu restaurace můžeme rozhodně doporučit.

Naše hodnocení:  75 bodů / ze 100 bodů

Jídlo                       = 15 bodů (dobře vychucené, široká nabídka)
Nápoje                   = 20 bodů  (široká nabídka, jen si nedávejte Fentimans – Mandrinka, Pomeranč, protože je to v podstatě jen horší Fanta za vyšší cenu)
Servis                    = 15 bodů za servis (obsluha příliš formální s občasnými výpadky paměti)
Prostředí              = 15 bodů (hezké prostory, čisté, útulné, ale šílená hustota stolů – můžete si v klidu povídat s okolními stoly)
Invence               =  10 bodů (zajímavé speciální nábídky)

Recenze se skládá z pěti částí, které dohromady tvoří 100 bodů = 100%.  V každé části může restaurace získat 20 bodů.

Jídlo                       = hodnotíme pouze chuť a úpravu jídla.
Pití                         = hodnotíme způsob podání nápojů (správná teplota, výběr, míru, čistotu skla,…)
Servis                    = hodnotíme kvalitu obsluhy
Prostředí             = vzhled, čistota, zázemí, místo
Invence               = celkový dojem, prezentace jídla, nadstandardní přístup, cena vs kvalita

3 Replies to “Restaurace Botanic – Praha 4”

 1. Comedus napsal:

  Richarde, souhlasím s tím, že restaurace není s malými dětmi příliš vhodná a myslím, že máte pravdu i v tom výběru. Na druhou stranu, mé dceři je 7 a miluje různé druhy masa a líbilo se ji tam i chutnalo. Ale menší dítě ani dítě, které jí klasická dětská jídla bych tam vůbec nebrala. Na jídelním lístku toho pro děti moc není a jsou rozhodně lepší restaurace pro rodinný oběd.
  Navíc mám v poslední době pocit, že hodně restaurací, kde dělali dobré hamburgery, se zhoršilo. Velmi dobrý standard (ovšem horší prostředí uvnitř) nabízí http://www.uhertlu.cz/ . Tam doporučuji zajít v létě na zahrádku – s dětmi úplně super 🙂

 2. richard napsal:

  Tato restaurace je naprosto nevhodná, pokud Váš doprovod tvoří malé dítě. Sice se chovají mile, donesou pastelky a omalovánky, ale k jídlu nemají nic. NAPROSTO NIC. Po několika pokusech obsluhy z kuchyně pro malého strávníka něco dostat, byly doneseny hranolky. Tedy pouze podle názvu. Jinak to bylo něco, co se podobalo střešním trámům, bylo to nacucané olejem a asi tak z 80% uvařeno. Tomu se říká, že kuchař nemá svůj den. Tenhle očividně byl ten den (neděle 03/05/2015, 13-15 hod.) v práci za trest a malé děti asi nenávidí.

  No a pokud se obskuha nenaučí, že espesso = 30ml kapaliny, pokud je k tomu požadováno mléko, tak jej nedonese v “konvi”, netuší, že k tomu je pravidlo podat malé množství vody, pak do tohoto restarantu-cafe již nevročím.

 3. Petra napsal:

  Hodnocení naprosto sedí. Mám to tam ráda, ale obsluha jde někdy 3x pro něco, co už měla přinést. Jídlo dobré, ale s výkyvy.

Comments are closed.

scroll to top