Máte pořádek v kuchyni? aneb Jedno velikonoční odpoledne u nás

P4190753.jpg

Miluju svojí kuchyň. Svojí velkou krásnou kuchyň, kde se dá připravovat spousta pokrmů zároveň. Někdy se ale mění v bitevní pole (můj manžel používá ostřejší výrazy, i když poslední dobou už je to jen nakouknutí do kuchyně a obligátní „Bože…“. Je to tak). Lekce technologie přípravy pokrmů za dob mých studií vypadaly tak, že polovina pracovní skupiny vařila a druhá polovina pokrmy normovala, účtovala nákup použitých surovin. A myla nádobí. Doma se mi rozdělení na poloviny nedaří (vzhledem k tomu, že já většinou vařím :-)), tak holt nádobí musí počkat, protože průběžné odmývání nezvládám (nemám naučené).

???????????????????????????????

Podobné to bylo kolem oběda v průběhu Velikonoc – měla jsem na vaření klid a vzhledem k hektickému pracovnímu nasazení posledních dnů, jsem neměla napečené své oblíbené velikonoční dobroty, A tak jsem se do toho pustila… a výsledek? Během dvou hodin hotový oběd, Velikonoční zajíc (nakrojený dříve, než jsem stihla vyfotit, takže recept dodám později) a velikonoční nádivka. Kuchyň trochu zabydlená… (od té doby, co máme děti, to mám složitější, vrstvit můžu jen na linku, na zem už to nejde :-)).

Miluju svojí kuchyň, vařit v ní a pít kávu při mytí nádobí (ruce bych líbala tomu, kdo vynalezl myčku :-)) je prostě sen.

scroll to top