Foodblogeři budou rok vařit ZADARMO!

BlogerkyVari1.jpg

Nezisková organizace Zajíček na koni o.p.s. se domluvila s několika foodblogery a ti budou postupně každý měsíc v kavárně Café AdAstra na pražské Výtoni vařit charitativní menu. Výtěžek poputuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem.

blogerkyvariNa fotkách můžeme vidět, jak vařila Jana Duffková, blogerka z Popečeníčko.cz společně s klietnkou Zajíčka na koni o.p.s. Veronikou. Podávalo se tříchodové francouzské menu – Fr. cibulačka, Kuře na víně a jako dezert byl hruškový koláč.

„Skvěle se najíst a ještě tím někoho podpořit? Podle mě není příjemnější způsob pomoci,“ říká Lenka Mansour, která byla u zrodu projektu Pomáháme večeří. Projektem se snaží reagovat na dobu, ve které lidé chtějí pomáhat, milují jídlo, zajímají se o něj a často o něm i píší na svých veřejných blozích. S pomocí blogerky Jany Duffkové (popečeníčko.cz) oslovila organizace 12 známých českých blogerů a ti postupně jednou měsíčně bez nároku na honorář a společně se zaměstnanci s handicapem uvaří pro veřejnost tříchodové charitativní menu. Je to výzva pro obě strany. Bloger, který nikdy nevařil v profesionální kuchyni a pro více lidí a i pro zaměstnance s handicapem, kteří mohou být u toho a učit se tak novým věcem. “Bloguji už několik let a stejně jako ostatní blogerky, čas od času, spojuji svůj blog s nějakou značkou. Když jsem ale dostala možnost zapojit se do tohoto projektu, který navíc může pomoci, udělalo mi to velkou radost. Není to jen o propagaci nějakého produktu, ale o něčem skutečném a i přesto, že vařit pro “cizí” lidi pro mě je vždycky trošku stres, stálo to za to. Zaměstnanci kavárny byli rádi, že se mohou zapojit, přišel dostatek hostů a co víc – chutnalo jim. Doufám, že se i do budoucna budou tyto večery setkávat s úspěchem. Jako další budou vařit Slepičárna blog, Jarmila Sweet, Sweet World by Barush, Kate’s Cuisine nebo třeba Smoothcooking.”

Výtěžek z celého večera, který není jen o dobré večeři, ale i o povídání si s blogerem a setkávání lidí podobných zájmů, putuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem. Konkrétně na projekt  organizace Zajíček na koni, o.p.s Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem. Ten umožňuje osobám, které jsou na trhu práce neuplatnitelní splnit si svůj sen o tom mít práci a mzdu. V tuto chvíli v Café AdAstra pracuje přes třicet klientů s různými stupni handicapu. “Zaměstnání u nás najdeme opravdu pro každého, kdo má chuť pracovat, i kdyby měl jen skládat ubrousky. Pro každého se snažíme najít práci a uplatnění dle jeho možností a zdravotního stavu”, vysvětluje Kristýna Doležalová, koordinátorka projektu.

Díky projektu Pomáháme večeří se organizace jednak snaží zviditelnit kavárnu, ale také podpořit osoby s handicapem v jejich práci. “Tím, že lidé přijdou a mají zájem o jídlo, které naši klienti společně s blogerem uvařili, jim dávají najevo, že jsou tady potřeba a to je pocit, který málo kdy zažívají”, vysvětluje Lenka Mansour skutečnou hloubku projektu.

blogerkyvari1Pro aktuální informace o večeřích sledujte internetové stránky kavárny www.cafeadastra.cz .

Zajíček na koni o.p.s. je organizace, která již dvanáct let pomáhá dětem a dospělým s fyzickým, mentálním a sociokulturním handicapem. Díky organizaci mohou její klienti pracovat v kavárně Café AdAstra, trávit čas s koňmi při terapeutických jízdách, najít kamarády během zájmových akcí či letních a zimních pobytů, a nebo si splňit jiná přání po kterých touží.

Café AdAstra – projekt organizace Zajíček na koni o.p.s., sídlící na pražské Výtoni, Podskalská 8, Praha

scroll to top