Degustace karibských rumů ve VOM FASS Praha – fotoreportáž z akce

d2.jpg

d2Ve čtvrtek 23. dubna jsme navštívili degustaci ušlechtilých rumů z oblasti Karibiku, kterou pořádal gurmánský obchod VOM FASS v pražské Korunní ulici.

VOM FASS (česky „ze sudu“) je koncept, který vznikl před dvaceti lety v Německu a jednu ze svých 280 prodejen má i v Praze.  Více než 80 druhů likérů, pálenek, whisky, rumů a koňaků tady stáčejí přímo ze soudků nebo skleněných nádob a zákazníci mají možnost všechny produkty před nákupem ochutnat. d1

 

 

 

Rumy nabízené ve VOM FASSu se vyznačují vynikající chutí, vůní i barvou. Vyrábí se v tradičních palírnách, které se zaměřují na malosériovou výrobu a tak se s nimi běžně nesetkáte.

d4

 

Ochutnali jsme lehký bílý rum z Trinidadu, aromatický rum z Martiniku, prvotřídní šestiletý rum z Guatemaly, jemně pikantní devítiletý rum z Haiti, velmi aromatický desetiletý rum z Kuby a třešničkou na dortu byl třináctiletý rum z Jamajky.

d3

 

Dověděli jsme se řadu zajímavostí, třeba že bílý rum z Trinidadu zraje tři roky v sudech z bílého dubu, že na Martinique se vyrábí rumy z třtinové šťávy, zatímco na jiných ostrovech z melasy nebo že pomalá fermentace tmavých jamajských rumů může trvat i několik let.

d5

 

 

Byli jsme poučeni, že milovníci rumu si dají svůj oblíbený nápoj klidně i před jídlem, všeobecně je však doporučován jako digestiv. Dá se pít čistý a při pokojové teplotě, protože tak se nejlépe projeví individuální chuťové tóny. Navzdory tomu je rum častěji servírován na ledu. Při volbě sklenky nám bylo doporučeno sáhnout po sklence na whisky.d6

VOM FASS Praha pořádá pravidelně různé degustace. Od rumů, přes likéry až po whisky. Rozhodně tedy doporučujeme sledovat jejich web a účastnit se těchto akcí. Cena je více než příznivá.

scroll to top