Chcete mít nejlépe hodnocenou restauraci? Žádný problém!

Oobah-ButlerNoha.jpeg

Oobah ButlerJidlo2Myslíte si, že na to, aby Vaši restauraci TripAdvisor označil za nejlepší v Praze musíte mít vaření v malíčku? Omyl!

Brit Oobah Butler dokázal, že podobná hodnocení nejen nemusí být výsledkem skvělého kuchařského umění, či interiéru. Stal se se svojí VIRTUÁLNÍ restaurací nejlépe hodnocenou restaurací v Londýně. 🙂

OobahButlerChtěl tím dokázat, že podobná hodnocení jsou čistě PR a nemají valnou váhu. A nutno dodat – povedlo se mu to.

Butler svůj falešný podnik nazval The Shed At Dulwich (Kůlna v Dulwichi). Během pár týdnů se stal nejlépe hodnocenou restaurací v Londýně a na výsluní vydržel zhruba dva týdny. Poté ho TripAdvisor smazal, protože zjistil, že ve skutečnosti neexistuje.

Brit pracující pro magazín Vice před rokem restauraci vytvořil webové stránky, na které umístil nádherné pokrmy a poté ji zaregistroval na TripAdvisoru. O následný úspěch podniku se pak postarali jeho přátelé, kteří ho na serveru zásobovali vytříbenými recenzemi.

Oobah ButlerJidloVtipné na tom je i to, že pokrmy nebyly uvařeny z opravdových surovin, ale třeba houbiček na nádobí, pěnu na holení, tablety do WC a dalších “surovin”.

Oobah ButlerNohaVtipálek chtěl svým počinem poukázat na to, že jsou lidé v současném světě dezinformací ochotni uvěřit čemukoliv. Butler se stal velmi populárním a začala ho zvát do svých pořadů různá světová média. Ale i tady jeho reakce nezůstala bez vtípku. Do pořadu za sebe posílal různé lidi. Do australské ranní show Sunrise za sebe například poslal svého bratra oděného pouze v lacláčích. Na udílení cen v oblasti žurnalistiky poslal norského muže, který společně s cenou, kterou za něj převzal, poskytl rozhovor se silným norským přízvukem.

 

scroll to top